RapMania.tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobro Dosli na RAP - Mania
 
Početna stranicaGalleryLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 savjeti

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
PSIHA
Admin
PSIHA


Broj postova : 210
Age : 30
grad : rajvosa
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 2:20 pm

ovdje bi zamolio da ostavljate bilo kakve savjete i sto se tice pisanja txtova i snimanja pjesmi a mozete ovdje i raspravljat o txtovima drugih clanova
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=JtCfvWCR0cA
lol

lol


Broj postova : 49
Registration date : 26.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 6:14 pm

Evo za majkove i sranja

Mikrofon
Za početak trebate dobar mikrofon, jer ne vrijedi da imate sve ostalo dobro ako mikrofon daje šumove i ne hvata pola onoga što treba...
Znači imamo dinamičke mikrofone, oni su jeftinija varijanta.Koriste se obično za life nastupa i slično ali dosta je gluh, znači ne daje šumove ali nehvata ni dosta onoga što bi trebao pa se gubi na kvaliteti...ali dosta je jeftino riješenje jer samo ga uštekate u zvučnu na svom compu i rokaj snimaj.. Ako se već odlučite za ove, moja preporuka je shure SM58..

Tu su i kondenzatorski majkovi, koji su po meni puno bolji...Daju jako kvalitetan zvuk, a cijena im nije više toliko visoka, mogu se nabaviti već za 300-400kn...I obavezno za njega je mrežica, jer se može potrgat nešto u njemu ako se derete preblizu bez mrežice....I da, kondenzatorski majkovi trebaju neko svoje napajanje tkz phanom power inače dobijete pretihi zvuk, znači trebate pred pojačalo..

Znači kod mikrofona preporuka je kondenzatorski....

e'o nekih..
Behringer C1, 372kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=472&myDataListIndex=8&IDProizvodjaca=33&Source=1
SE ELECTRONICS M1C, 1150kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=1833&myDataListIndex=49&IDProizvodjaca=72&Source=1

Mobile Pre Usb
E da... ako se odlučite za kondenzatorski majk ja vam za dalje predlažem ovo... stvar je prejebena, u njemu dobijete pred pojačalo i novu zvučnu zajedno...inače ova stvar vam košta nekih 1200kn ali isplatiti će vam se sigurno... samo ga uštekate u usb na compu...op meni prejebena stvar...znači s ovom stvari i kondenzatorskim majkom dobijete uz dobru obradu gotovo studijsku kvalitetu zvuka...

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=240&myDataListIndex=38&IDProizvodjaca=11&Source=1

POP filter
Pop filter aka mrežica.... terbat će vam za kondenzatorski majk, ima ik od nekih 200-300kn ..
SE ELECTRONICS POP, 269 kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=1832&myDataListIndex=49&IDProizvodjaca=72&Source=1
[Vrh] Go down
PSIHA
Admin
PSIHA


Broj postova : 210
Age : 30
grad : rajvosa
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 6:16 pm

Kvensi je napisao/la:
Evo za majkove i sranja

Mikrofon
Za početak trebate dobar mikrofon, jer ne vrijedi da imate sve ostalo dobro ako mikrofon daje šumove i ne hvata pola onoga što treba...
Znači imamo dinamičke mikrofone, oni su jeftinija varijanta.Koriste se obično za life nastupa i slično ali dosta je gluh, znači ne daje šumove ali nehvata ni dosta onoga što bi trebao pa se gubi na kvaliteti...ali dosta je jeftino riješenje jer samo ga uštekate u zvučnu na svom compu i rokaj snimaj.. Ako se već odlučite za ove, moja preporuka je shure SM58..

Tu su i kondenzatorski majkovi, koji su po meni puno bolji...Daju jako kvalitetan zvuk, a cijena im nije više toliko visoka, mogu se nabaviti već za 300-400kn...I obavezno za njega je mrežica, jer se može potrgat nešto u njemu ako se derete preblizu bez mrežice....I da, kondenzatorski majkovi trebaju neko svoje napajanje tkz phanom power inače dobijete pretihi zvuk, znači trebate pred pojačalo..

Znači kod mikrofona preporuka je kondenzatorski....

e'o nekih..
Behringer C1, 372kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=472&myDataListIndex=8&IDProizvodjaca=33&Source=1
SE ELECTRONICS M1C, 1150kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=1833&myDataListIndex=49&IDProizvodjaca=72&Source=1

Mobile Pre Usb
E da... ako se odlučite za kondenzatorski majk ja vam za dalje predlažem ovo... stvar je prejebena, u njemu dobijete pred pojačalo i novu zvučnu zajedno...inače ova stvar vam košta nekih 1200kn ali isplatiti će vam se sigurno... samo ga uštekate u usb na compu...op meni prejebena stvar...znači s ovom stvari i kondenzatorskim majkom dobijete uz dobru obradu gotovo studijsku kvalitetu zvuka...

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=240&myDataListIndex=38&IDProizvodjaca=11&Source=1

POP filter
Pop filter aka mrežica.... terbat će vam za kondenzatorski majk, ima ik od nekih 200-300kn ..
SE ELECTRONICS POP, 269 kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=1832&myDataListIndex=49&IDProizvodjaca=72&Source=1

e thx to su korisne informacije Very Happy imal jos ko savjeta itd
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=JtCfvWCR0cA
lol

lol


Broj postova : 49
Registration date : 26.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 6:22 pm

evo za txtove i ta sranja

Evo malo pravila...ovo je na svakom forumu i to je orginalno...uzivi se i citaj...

Multirhymes i wordplay (igra rijeci)

Multirime su poseban zacin u pisanju tekstova, tesko ih je ubacit u tekst, pogotovo u freestyle. Kvalitetni multis su dokaz skilla, zajedno sa jakim metaforama.
Ekstremni multis!

Doubbles

doubbles su multirime u kojima se dvije rijeci na kraju linova rimuju (ili dva sloga na kraju line'a, iako je ljepse sa cijelim rijecima), npr:

ali nemoj se sikirat kada battle nosi jaci,
jer ti stvarno nemas stilla sta ces prosi, placi

tripple:


tokom napada, munje sijevaju,jer gori grad pod nama,
mic u rukama, i ritmika u krvi, nek smori smrad pod nama,


sem klasicnih dvosloznih multis ili doubbles imate i tripples ili bash multis gdje je moguce postici da se rimuje cijeli line sa line'om evo jedan primjer:

ti uzmi mac ja te razvalim sa perom
il uzmi top ja te odvalim snajperom,

uglavnom one stvari koje se vidljivo ne rimuju (il - ti) (mac-top) su iste duzine i iste fonetske snage, tako da se jednako brzo izgovaraju, i ne ometaju ritmiku linova.



Wordplay:

klasika... najjaci efekt na sudije, imas kad ih nasmijes, i uz to jos i sjebes protivnika, jer onda nasmijes i publiku sto daje jos bonus bodova.

ja sam visoko razvijeni high tech, japanac, marke toshiba (to shiba) ko ludo,
a ti crna rupa ko janet jackson, usisavas sve ko jenna jameson cak i moje mudo.

u ovom slucaju sam koristio pod vrstu wordplaya tzv. name dropping...

malo opsirnije tome...

flow bajtas, ko tayson mi grizes uho, al sam nepovrjediv,
ja sam einstein na mic'u, genije relativno sam nepobjediv,...

sad malo klasicnog wordplaya:

ja sam doktor rapologije, operiram te bez anestezije, i programa
ko walter sam za one koji zele vise, da si speed bio bi slow, 0 grama


pojasnjenje za "13 rhyme categories" i uvod u battle rap

znaci u prevodu, npr:

postavljam se kao bomba na binu, tempiram,

ugledam ti oci na daljinu pa ih onda cetriram,
uvod + multi + simile
chekiram situaciju kao panter kada vreba zrtvu,
osjetim, ti smrad lirike na daljinu, vec je vidim
mrtvu
simile + dart + punch
mozda si cak i poznat ovdje ali nemas rap-utaciju,
da li imas sanse protiv mene? izvuci permutaciju!
wordplay + aim + generic
rado bih te kremiro, pa da i zato dobijem ovaciju,
nemas svoj flow, svaki beat saljes na sinkronizaciju
aim + punch
pogledaj sad evaluaciju, stila koji te kila, kada rijeci dila,
ugledaj u ogledalu pogled debila, ja sam liricka nargila,
povuci dim i pukni se, osjeti moj stil u sebi i onda ubi se,
multi + meta + dart + punch
ma gubi se, i da se izgubis niko te ne bi trazio, ni ko te zeli naci,
zbog cega? jer u battlu pozicije mjenjaju cak tvoji navijaci,
wordplay + generic + punch

lud je ko se sa mnom kaci, jer sa kaci sa ludima,
rijec, strast, parodija mi je rat, ja sam taj sto ubija....
wordplay + finish + meta + generic...

Ova grana rap-a se naziva battle rap, svrha je "protivnika" na kulturan nacin sto vise "dissat" (uvrijedit) na sto orginalniji nacin, pri cemu su psovke u velikoj mjeri neprikladne i nepozeljne.
Sami battle rap se moze gledati kao takmicenje izmedju dva mc-ija (mic check - po nas Reper-a) cija je funkcija postavljanje poredka izmedju ta dva mc-ija, testiranje skilla (vjestine) protivnika, ili razrejesavanje nekog beef-a (svadje) izmedju ta dva mc-ija


13 rhyme categories

Dragi tekstopisci i Battle MC-s, u ovoj temi ce te naci fundamentalne stvari o pisanju battle tekstova. Ako zelite da budete jednom perfekni writeri onda bi trebali da upoznate ovih 13 navedenih kategorija rimovanja. Kategorije su na zalost na engleskim ali mislim da vam to nije neki problem.

Listed below are the 13 rhyme catagories. There are actually 15 - but the omitted two are virtually never used - so they won't be discussed. These factors listed below not only affect your verse - but will also completely change the feel of a battle - and what you'll GET voted and GIVE votes on.



segmenti rap teksta

osnovi pisanje se dijeli na segmente svaki je jednako bitan i sve ovisi o stilu txt-ceeja na koji se od ovih elemenata obratit vise paznje...

- Rima vulgaris...

npr.
Cekam trenutak kad cu uzivat u slobodi/
Jer ovdje me drze samo na kruhu i vodi/


dakle pocetnicka klasika zvana stil...
-xxxxA
xxxxA

malo naprednija shema doticnog su Internali ...dodavanje rima unutar lajne u svrhu poboljsavanja flow-a i preseravnja skill-om ...

npr.
Cekam trenutak kad cu u uzivat u slobodi/
Psihicki me prze drze samo na kruhu i vodi/

ili

Nadam se slobodi,j*** cu mu majku ak mi uvjetnu odgodi/
Ne brune o stasu ko u modi,al ovdje me drze na kruhu i vodi/

dakle internale ogranicava samo volja i skill sto ih je vise to bolje...al bitno je ne zanosit se pa imat lajnu od 27 slogova je to znaci los...


- Flow...

Ispricavam se velikim glavama kojima je ovo znano aber vi ovo nebi trebali ni citati😉...ne way flow je faktor najbitnije u audi-u tj kod repanja...me?utua nije zanemaren ni u tekstu...to je ritmicnost teksta i nacin na koji on zvuci glatko ili lomi jezik...smatra se da je optimalna duzina jedne lajne 17 slogova...to varira od osobe do osobe ali nastojte ne prelazit preko nekih 23-4 sloga jer to nemoze ispast dobro...takodjer kada slazete lajne one bi trebale biti parne dakle ako imas tri lajne sa istom rimom i onda prebacis na drugu u cetvrtoj najvjerojatnije nece zvucat bas najbolje...struktura lajne je najbitinija jer tako mozes maknuti ili modificirati neke kompleksne rijeci koje ili lome jezik ili stvaraju predugu lajnu...

phew...dakle...

- Multi-ji...

Multi je skracenica za engleski multisyllable rhymin(viseslozno rimovanje) i smatra se najtezim i najljepsim nacinom pisanja rima...

npr.

Ovo je gadnije nego gnojna-rana/
Natavit cu dok mi mic ne ispadne iz znojnog-dlana/

dakle sto vise rijeci tak u komadu to si ludji ...na hrvatskom je dodushe(ili se to sam meni cini) dosta teze pisat u tom stilu jer je rijecnik siromasniji...ali je izvedivo i zgleda i zvuci ljepo...


- Metafore...

Metafore se dijele na klasicne i smilie...klasicne metafore se smatraju kvalitetnijim a razlikuju se po tome sto su smilie meta4e koji koriste rijeci 'ko' ili 'poput' kao komparativ...

Npr.

Lud sam ko siba a danas je sveti Nikola/
Spaljen poput plikova,ostavljam svjez okus kao riccola/

dok su ciste metafore...

npr.

Stealth tehnikom naprednijom neg u predatoru /
Stil improviziraniji od kampiranja u satoru

ovo je lose al nis drugo mi ne pada na pamet...dakle metafora je bolji od,vise nego itd...zato i ostavlja jaci utisak nego smilie-i...

- Wordplay...
Najkompleksniji ergo najljepsi element pisanja...igre rijecima nisu metafore vec cisto ili cijepanje rijeci ili preformuliranje...

npr.

Okupiram neprijateljski stozer jer nemam druge okupacije

ili

Ljudi gaze po meni pa valjda zato imam ?on obraz/

wordplay sam po sebi (pogotovo u hrvatskom) ovisi o Vokabularu jer mnoge kompleksnije rijeci su dvoslozne i to je pravi zlatni rudnik za igre rijecima...opcenito kolicina kompleksnijih rijeci daje pametan efekt tekstu pa se smatraju vise nego pozeljnima...

- Punch-evi....

Koriste se samo u battlanju ali su zato najvazniji aspekt te forme pisanja...punch nije obicno pljuvanje po protivniku tipa-ja sam j*** ti si govno vec pametno izkonstruirane spustalice koje moraju u sebi imati ili metaforu ili wordplay...punchevi se dijele na obicne i personale(tj osobne)...personal punchevi se koriste za w/p na protivnikov nick name,nesto iz njegovog potpisa...neku idiotariju koju je napisao negdje...uglavno sve sto moze radit stetu...
[Vrh] Go down
PSIHA
Admin
PSIHA


Broj postova : 210
Age : 30
grad : rajvosa
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 6:26 pm

eo vako ovo sto je Kvensi napiso vrijedi i za mene kao za skoro sve ostale zato sjedite procitajte ovo jer stvarno pomaze i bolje sjest ovo procitat naucit nesto nego bacat glup txt i blamirat se

ova tema je od sada stavljena pod obavezno
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=JtCfvWCR0cA
lol

lol


Broj postova : 49
Registration date : 26.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 7:34 pm

Rime na izgovor

Ak nemate rime na izgovormnogi ga neće ni čitati...
Ovako kak se to radi
Samoglasnici se trebaju slagat naprimjer evo moja prva rima na izgovor

brOšUrA-kOmUnA -----------OUA---OUA

neki će pomisliti da je to preteško...ali kada uđete u taj stil bez beda ćete to bacati...

Ev još par primjera

brAtE-pArE -----------------AE-----AE

Možete imati i multise tj. više riječi koji se rimuju

mAjk dAj-strAdAš --------------AA------------AA

vOlIm tE - bOljI jE --------------OIE------OIE

za početak otvorite notepad ilil m-word u čem već pišete i vježbajte rime...
toloko za sad
peace
[Vrh] Go down
PSIHA
Admin
PSIHA


Broj postova : 210
Age : 30
grad : rajvosa
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 7:36 pm

Kvensi je napisao/la:
Rime na izgovor

Ak nemate rime na izgovormnogi ga neće ni čitati...
Ovako kak se to radi
Samoglasnici se trebaju slagat naprimjer evo moja prva rima na izgovor

brOšUrA-kOmUnA -----------OUA---OUA

neki će pomisliti da je to preteško...ali kada uđete u taj stil bez beda ćete to bacati...

Ev još par primjera

brAtE-pArE -----------------AE-----AE

Možete imati i multise tj. više riječi koji se rimuju

mAjk dAj-strAdAš --------------AA------------AA

vOlIm tE - bOljI jE --------------OIE------OIE

za početak otvorite notepad ilil m-word u čem već pišete i vježbajte rime...
toloko za sad
peace

thx broo na tim savjetima peace
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=JtCfvWCR0cA
Makaveli
Admin
Makaveli


Broj postova : 134
Age : 30
grad : Tesanj
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:09 pm

Kvensi je napisao/la:
Evo za majkove i sranja

Mikrofon
Za početak trebate dobar mikrofon, jer ne vrijedi da imate sve ostalo dobro ako mikrofon daje šumove i ne hvata pola onoga što treba...
Znači imamo dinamičke mikrofone, oni su jeftinija varijanta.Koriste se obično za life nastupa i slično ali dosta je gluh, znači ne daje šumove ali nehvata ni dosta onoga što bi trebao pa se gubi na kvaliteti...ali dosta je jeftino riješenje jer samo ga uštekate u zvučnu na svom compu i rokaj snimaj.. Ako se već odlučite za ove, moja preporuka je shure SM58..

Tu su i kondenzatorski majkovi, koji su po meni puno bolji...Daju jako kvalitetan zvuk, a cijena im nije više toliko visoka, mogu se nabaviti već za 300-400kn...I obavezno za njega je mrežica, jer se može potrgat nešto u njemu ako se derete preblizu bez mrežice....I da, kondenzatorski majkovi trebaju neko svoje napajanje tkz phanom power inače dobijete pretihi zvuk, znači trebate pred pojačalo..

Znači kod mikrofona preporuka je kondenzatorski....

e'o nekih..
Behringer C1, 372kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=472&myDataListIndex=8&IDProizvodjaca=33&Source=1
SE ELECTRONICS M1C, 1150kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=1833&myDataListIndex=49&IDProizvodjaca=72&Source=1

Mobile Pre Usb
E da... ako se odlučite za kondenzatorski majk ja vam za dalje predlažem ovo... stvar je prejebena, u njemu dobijete pred pojačalo i novu zvučnu zajedno...inače ova stvar vam košta nekih 1200kn ali isplatiti će vam se sigurno... samo ga uštekate u usb na compu...op meni prejebena stvar...znači s ovom stvari i kondenzatorskim majkom dobijete uz dobru obradu gotovo studijsku kvalitetu zvuka...

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=240&myDataListIndex=38&IDProizvodjaca=11&Source=1

POP filter
Pop filter aka mrežica.... terbat će vam za kondenzatorski majk, ima ik od nekih 200-300kn ..
SE ELECTRONICS POP, 269 kn
http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=1832&myDataListIndex=49&IDProizvodjaca=72&Source=1

ovo su odlicni savjeti..na vama je dalice te ih poslusati:D
[Vrh] Go down
Makaveli
Admin
Makaveli


Broj postova : 134
Age : 30
grad : Tesanj
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:10 pm

Kvensi je napisao/la:
Rime na izgovor

Ak nemate rime na izgovormnogi ga neće ni čitati...
Ovako kak se to radi
Samoglasnici se trebaju slagat naprimjer evo moja prva rima na izgovor

brOšUrA-kOmUnA -----------OUA---OUA

neki će pomisliti da je to preteško...ali kada uđete u taj stil bez beda ćete to bacati...

Ev još par primjera

brAtE-pArE -----------------AE-----AE

Možete imati i multise tj. više riječi koji se rimuju

mAjk dAj-strAdAš --------------AA------------AA

vOlIm tE - bOljI jE --------------OIE------OIE

za početak otvorite notepad ilil m-word u čem već pišete i vježbajte rime...
toloko za sad
peace

hvala....peace
[Vrh] Go down
lol

lol


Broj postova : 49
Registration date : 26.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:11 pm

ako još nest trebate sam recite nije problem napisat...
[Vrh] Go down
PSIHA
Admin
PSIHA


Broj postova : 210
Age : 30
grad : rajvosa
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:12 pm

Kvensi je napisao/la:
ako još nest trebate sam recite nije problem napisat...

uskoro dolazo novi clan fox a on je slab na rimama pa ako mozes da objasnis ono sto se tice kontri puncheva i tako to da das koji primjer svima bi nam dobro doslo a pogotovo njemu
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/watch?v=JtCfvWCR0cA
lol

lol


Broj postova : 49
Registration date : 26.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:14 pm

Nea problema...
[Vrh] Go down
Makaveli
Admin
Makaveli


Broj postova : 134
Age : 30
grad : Tesanj
Registration date : 25.02.2009

savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:43 pm

Kvensi je napisao/la:
Nea problema...

hvala na svim tim savjetima..vjeruj da dok sam cito naso sam stvari za koje nisam do sada nikad ni cuo
[Vrh] Go down
Sponsored content





savjeti Empty
PostajNaslov: Re: savjeti   savjeti Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
savjeti
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» prof. Damir - savjeti za kmice (osnove)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
RapMania.tk :: RAP MANIA-OPCENITO :: Savjeti-
Forum(o)Bir: